A Casio karórákon belül az egyik legkeresettebb modellcsalád, a Casio Edifice. A céget egy japán mérnök, Tadao Kashio alapította 1946-ban, Tokióban. Az 1980-as évektől kezdve hatalmas népszerűségnek kezdtek el örvendezni elsősorban kiváló ár-érték arányú termékeik miatt. Ez a fajta népszerűsége mind a mai napig töretlen és ível felfelé.
A Casio Edifice több olyan technikai fejlesztést is magában hordoz amikkel komoly versenytársa lett az alap, Casio standard modelleknek. 2 legfőbb jellemzőjét emelném ki első körben. Az anyaghasználat, és a vízállóság. Minden egyes Casio Edifice modellről elmondható, hogy az óratok rozsdamentes acélból készült, legyen az olcsóbb, vagy drágább. Ez az anyag rengeteg hasznos tulajdonsággal rendelkezik a sima fém ötvözetű tokokkal szemben. Az acél nem kopik, nem korrodálódik, a fémallergiások is bátran hordhatják, és nem utolsó sorban, sérülések vagy karcok esetén egyszerűen polírozhatók. A másik kiemelkedő ismérve a Casio Edifice modelleknek a vízállóságban rejlik. Kivétel nélkül minden órájuk legalább 10bar nyomásig, azaz 100m-ig vízálló. Ebből kifolyólag a hátlapjuk is a hagyományos pattintós kivitel helyett menetes kialakítású. Bátran ajánljuk őket úszáshoz, vízi sportoláshoz, de zuhanyzás alkalmával sem kell levenni a kezünkről.A Casio karórákon belül az egyik legkeresettebb modellcsalád, a Casio Edifice. A céget egy japán mérnök, Tadao Kashio alapította 1946-ban, Tokióban. Az 1980-as évektől kezdve hatalmas népszerűségnek kezdtek el örvendezni elsősorban kiváló ár-érték arányú termékeik miatt. Ez a fajta népszerűsége mind a mai napig töretlen és ível felfelé.
A Casio Edifice több olyan technikai fejlesztést is magában hordoz amikkel komoly versenytársa lett az alap, Casio standard modelleknek. 2 legfőbb jellemzőjét emelném ki első körben. Az anyaghasználat, és a vízállóság. Minden egyes Casio Edifice modellről elmondható, hogy az óratok rozsdamentes acélból készült, legyen az olcsóbb, vagy drágább. Ez az anyag rengeteg hasznos tulajdonsággal rendelkezik a sima fém ötvözetű tokokkal szemben. Az acél nem kopik, nem korrodálódik, a fémallergiások is bátran hordhatják, és nem utolsó sorban, sérülések vagy karcok esetén egyszerűen polírozhatók. A másik kiemelkedő ismérve a Casio Edifice modelleknek a vízállóságban rejlik. Kivétel nélkül minden órájuk legalább 10bar nyomásig, azaz 100m-ig vízálló. Ebből kifolyólag a hátlapjuk is a hagyományos pattintós kivitel helyett menetes kialakítású. Bátran ajánljuk őket úszáshoz, vízi sportoláshoz, de zuhanyzás alkalmával sem kell levenni a kezünkről.
Minden modell szerkezete kiváló minőségű japán kaliber. Az elemes/kvarc megoldással működő Edifice-ek mellett találunk Solar órákat is. A Solar szerkezet a fény energiáját használja a működéséhez, amit a számlapján keresztül szív magába és egy akkumulátorba tölti azt. Így nincs szükség elemcserére. Az akksi, maximum töltöttségi szinten, egy koromsötét fiókba eldugva is még legalább fél évig működő képes. A cseréjére pedig kb. 10-15 év múltán lesz csak szükség.